تبلیغات رایگان
فروشندگان مصالح
لیست مصالح ساختمانی

آموزش و تدریس دروس عمران

آموزش و تدریس دروس رشته مهندسی عمران

 

وب سایت عمران تجربه، نیازمندی های خدمات آموزش و تدریس عمرانی و مرتبط با عمران است. که با هدف ایجاد ارتباطی بدون واسطه و سریع میان متقاضیان آگهی و مدرسین می باشد.

اگر تدریس می کنید و آموزش می دهید، برای ثبت آگهی و تبلغات در سایت، می توانید در اینجا کلیک کنید. یا در بالای سایت که به رنگ مشکی است کلیک کنید و سپس دسته و نوع خدمات خود را انتخاب و ثبت کنید.

اگر متقاضی مدرس هستید یا نیاز عمرانی دیگری دارید، می توانند ابتدا دسته مورد نیاز خود را که به همراه شکل در قسمت بالای سایت آمده است انتخاب کنند و سپس استان و شهر خود را نیز انتخاب کنند. اگر سایت را با گوشی باز می کنید، دسته ها و استان ها و شهرها در بالا سمت چپ قرار گرفته است.

عمران یکی از رشته های مهندسی است که با توجه به کاربرد زیاد و زمینه های شغلی بسیار در سطح کشور و جهان، به یکی از پر طرفدارترین رشته های مهندسی تبدیل شده است. شخصی که این رشته را انتخاب می کند، باید از ریاضیات قوی و تجزیه و تحلیل خوبی برخوردار باشد. و همچنین کسی که در مسیر آموزش و تدریس عمران قدم می گذارد، باید دارای انگیزه، عشق و اشتیاق به رشته عمران و حوزه آموزش و تدریس باشد.

همانطور که مشاهده می شود، محیط زیست ما به زمینه های عمرانی وابسته است به مانند خانه، راه ها، پلها، سدها و ...، به همین خاطر باید کسانی که در امر آموزش و تدریس مهندسی عمران قدم بر میدارند، باید از دانش و بیان خوبی برخوردار باشند تا مهندسین با سواد تربیت کنند.

به دلیل پیشرفت روز افزون امکانات و منابع علمی عمرانی، کسانی که در زمینه آموزش و تدریس عمران فعالیت می کنند، باید دانش خود را مطابق با تازه های روز دنیا به روز نمایند.

گرایش های مهندسی عمران

با توجه به زیاد بودن گرایش های رشته مهندسی عمران، می توان در هر گرایش بصورت جداگانه قدم در آموزش و تدریس نهاد و فعالیت کرد.

مهندسی سازه (Structural Engineering): گرایشی است که به آموزش تجزیه و تحلیل و طراحی سازه های مختلف می پردازد.

مهندسی زلزله (Earthquake Engineering): گرایشی است که به طراحی سازه ها با توجه به بار زلزله می پردازد. همچنین وظیفه بهسازی و مقاوم سازی سازه های موجود که در مناطق لرزه خیز قرار دارند را بر عهده دارند.

مهندسی خاک و پی یا ژئوتکنیک (Geotechnical Engineering): گرایشی از مهندسی عمران می باشد که به بررسی خصوصیات خاک و رفتارهای خاک تحت بارهای مختلف می پردازد. با توجه به اینکه سازه های موجود روی خاک احداث می شود می توان گفت مهندسی خاک و پی در ارتباط مستقیم با مهندسی سازه می باشد.

مهندسی آب و سازه هیدرولیکی (Hydraulic Engineering): گرایشی است که در زمینه طراحی و اجرای پروژه های سدسازی و سازه های آبی از قبیل کانال ها، سیستم های زهکشی و ... به فعالیت می پردازند. با توجه به اهمیت حفظ و انتقال آب رودخانه ها این گرایش در دو دهه اخیر رشد چشمگیری داشته است.

مهندسی راه و ترابری (Road & Transportation Engineering): گرایشی است که به آموزش طراحی راه در دشت ها و کوهستان ها، طراحی هندسی راه و راه آهن می پردازد.

مهندسی حمل و نقل (Transportation Engineering): گرایشی است که شامل چهار بخش مجزا به نام های حمل و نقل دریایی ، ریلی ، هوایی و جاده ای می باشد. که مهندسین باتوجه به توانایی های خود می توانند در هر یک از این زیر مجموعه ها به تحصیل و فعالیت بپردازند.

مهندسی مدیریت ساخت (Construction Engineering and Management): یکی از راه های موفقیت در اجرای پروژه های عمرانی مدیریت صحیح و اصولی پروژه ها می باشد. شاخه مدیریت ساخت آموزش های لازم در این زمینه را فراهم می کند.

مهندسی سازه های دریایی (Marine Structural Engineering or Offshore Structural Engineering): گرایشی است که به مطالعه و طراحی سازه های مرتبط با دریا اعم از سازه های ساحلی، نزدیک ساحل و یا دور از ساحل می پردازد.

مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering): گرایشی است که در برگیرنده طیف وسیعی از آموزش ها می باشد. از تصویه آب و هوا گرفته تا دفع فاضلاب.

مهندسی خطوط راه آهن (Railway Engineering): گرایشی است که به طراحی، برنامه ریزی، هدایت و نظارت بر پروژه های مربوط به راه آهن و خطوط ریلی و پژوهش در مسائل مرتبط با راه آهن و خطوط ریلی می پردازد.

مهندسی پدافند غیرعامل (Passive Defence Engineering): گرایشی است که به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.

مهندسی نقشه برداری (Surveying Engineering): گرایشی است که به علم اندازه گیری دقیق و تعیین موقعیت نسبی یا مطلق عوارض روی سطح زمین اطلاق می‌شود. از این تعریف ساده چنین برداشت می‌شود که هدف، تعیین مختصات نقاط در سه بعد است.

مدرسین عمران، جهت ثبت آگهی و تبلیغات خود اینجا کلیک کنید.

متقاضیان مدرس عمران، اینجا کلیک کنید.

مجموع 7 مطلب
آموزش و تدریس قابلیت اعتماد سازه و مدل سازی احتمالاتی

آموزش و تدریس قابلیت اعتماد سازه و مدل سازی احتمالاتی

آموزش و تدریس قابلیت اعتماد سازه و مدل سازی احتمالاتی   جلسه اول - معرفی درس جلسه دوم - عدم قطعیت جلسه سوم - تئوری مجموعه ها جلسه چهارم - تئوری احتمالات و قضیه Bayes ج ...
آموزش و تدریس تئوری سازه 1

آموزش و تدریس تئوری سازه 1

تئوری سازه 1   جلسه اول - مقدمه جلسه دوم - تعریف پایداری و ناپایداری جلسه سوم - تعریف پایداری و ناپایداری جلسه چهارم - خرپا جلسه پنجم - انواع قاب ها جلسه ششم - تح ...
آموزش و تدریس دینامیک

آموزش و تدریس دینامیک

آموزش و تدریس دینامیک   جلسه دوم - سینتیک ذرات جلسه سوم - حرکت نسبی جلسه چهارم - دستگاه مختصات n-t جلسه پنجم - حرکت ذره در فضا جلسه ششم - سیستم مختصات کروی و معادلات حرک ...
آموزش و تدریس تحلیل سیستم های منابع آب

آموزش و تدریس تحلیل سیستم های منابع آب

آموزش و تدریس تحلیل سیستم های منابع آب
آموزش و تدریس هیدرولوژی

آموزش و تدریس هیدرولوژی

آموزش و تدریس هیدرولوژی
آموزش و تدریس هیدرو دینامیک

آموزش و تدریس هیدرو دینامیک

آموزش و تدریس هیدرو دینامیک
آموزش و تدریس بارگذاری

آموزش و تدریس بارگذاری

آموزش و تدریس بارگذاری
مجموع 7 مطلب
نمایش همه
علاقه مندی ها ()