تبلیغات رایگان
فروشندگان مصالح
لیست مصالح ساختمانی

مطالب مصالح و ابزار آلات

مصالح و ابزارآلات ساختمانی

نیاز گسترده و روز افزون جامعه به ساختمان و مسکن، ضرورت استفاده از سیستم های ساختمانی، مصالح و ابزارآلات جدید و نوین به منظور ارتقا کیفیت ساخت، افزایش عمر مفید ساختمان ها، سبک سازی و افزایش مقاومت در برابر زلزله را بیش از پیش مطرح ساخته است. از سوی دیگر افزایش تولید صنعتی ساختمان ها در مجموعه ساخت و ساز های کشور به منظور پاسخ به نیازهای کنونی و تامیین ظرفیت برای نیازهای آینده یک ضرورت بشمار می رود. در این راستا ارتقاء سطح علمی و تخصصی جامعه مهندسی کشور و آشنایی با سیستم ها و مصالح جدید صنعت ساختمان امری اجتناب ناپذیر است.

در این سایت شما با حوزه های جدید و قدیم مصالح و ابزار آلات ساختمانی آشنا می شوید.

حل مشکلاتی مانند زمان طولانی اجرا، عمر مفید کم، هزینه زیاد اجرای ساختمان ها نیازمند ارائه راهکارهایی به منظور استفاده علمی از سیستم های ساختمانی نوین و مصالح و ابزارآلات ساختمانی جدید است. ضمن آنکه باید گام های اساسی در جامع علمی، تخصصی و حرفه ای در زمینه بازنگری روش های نوین اجرای ساختمان به منظور مطابقت این روش ها با معماری ایران و شرایط اقلیمی و رسیدن به راهکارهای مناسب جهت استفاده از این سیستم ها به عنوتن روش های مطابقت یافته با ویژگی های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و باورهای مردم این سرزمین برداشته شود. این اقدامات در دراز مدت موجب، رسیدن به شرایط اجرایی مطلوب، بیهنه سازی ساخت، افزایش تولید صنعتی ساختمان و نیز افزایش تولید مسکن در کشور خواهد شد. از سوی دیگر چنین تحولاتی موجب گسترش سرمایه گذاری زیربنایی و اصولی خواهد شد و این امر جامعه را در رسیدن به اهداف خود در بخش ساخت و ساز یاری خواهد نمود. انتظار جامعه مهندسی از فناوری های نوین، دست یابی به اهداف زیر است:

- افزایش مقاومت و بهبود رفتار در مقابل زلزله

- افزایش عمر مفید و افزایش کیفیت تولید و ساخت و اجرا

- کاهش مصرف انرژی و افزایش عایق حرارتی و صوتی

- بهبود شاخصه های ارزیابی تولید صنعتی شامل سبک سازی و سریع سازی

- افزایش سرعت اجرا شامل کاهش عملیات کارگاهی و امکان تولید مکانیزه

- کاهش هزینه های ساخت و اجرا شامل حمل و نقل، مصالح و اجرا

تولید صنعتی ساختمان، فرآیند ساخت و اجرای پیوسته و زنجیره ای ساختمان است که در آن اجزاء و عناصر ساختمانی به صورت مدولار و پیش ساخته تولید شده و از نظر کیفیت در تمام مراحل ساخت و اجرا قابل کنترل است. تجربه جهانی نشان داده است رسیدن به این مهم امری زمان بر است که با سیاست گذاری، هدف گذاری، تدوین قوانین مناسب و مدیریت هماهنگ صنایع وابسته میسر است. در این راستا لازم است هم زمان با انجام طرح های پژوهشی کاربردی در کشور، سیستم ها و فناوری های مطرح روز دنیا نیز مورد بررسی قرار گرفته و امکان سنجی بومی سازی و حصول اطمینان از قابلیت انطباق آن ها با الگو های ساخت و ساز متداول در کشور انجام شود.

مجموع 20 مطلب
جک

جک

جک
قالب

قالب

قالب
گونی

گونی

گونی
پارو

پارو

پارو
پیچ و مهره

پیچ و مهره

پیچ و مهره
الکترود

الکترود

الکترود
لاستيک و تيوپ

لاستيک و تيوپ

لاستيک و تيوپ
قرقره

قرقره

قرقره
نایلون

نایلون

نایلون
چسب

چسب

چسب
مجموع 20 مطلب
نمایش همه
علاقه مندی ها ()